מאוורר תקרה למטבח – החבר הכי טוב שלכם בזמן הבישול

אין זה סוד שאחת הפעולות האהובות ביותר עלינו, היא בישול ואפייה. עובדה שאנחנו מבלים לא מעט שעות מול מסכי הטלוויזיה צופים בתוכניות בישול שונות במטרה ללמוד איך להכין דברים חדשים, עובדה שרבים מאיתנו בוחרים יום אחד לפתוח בקריירה של בישול מקצועי, בין אם זה מהבית ובין אם זה ממטבח של מסעדה או בית קפה שאנחנו פותחים.

מאחר ואנחנו מבלים הרבה זמן במטבח, אנחנו צריכים שתהיה לנו סביבת עבודה נוחה, נעימה, סביבה שתספק לנו את כל הצרכים הנדרשים עבורנו על מנת שנוכל גם לעבוד בצורה נכונה וגם ליהנות במשך זמן הבישול וזה לא משנה בכלל מה אנחנו מבשלים ולמי אנחנו עושים את זה. אם אנחנו לא נהנה מהתהליך, מהר מאוד אנחנו נוותר עליו.

כשאנחנו שומעים או קוראים על סביבת עבודה נוחה ונעימה במטבח, בדרך כלל אנחנו נוהגים לחשוב על מטבח רחב, משטחי עבודה איכותיים, פתרונות אחסון נוחים ועוד. כל זה נכון ובהחלט הכרחי לעבודה נוחה ויעילה, אך ישנם דברים נוספים שיכולים להשפיע והם אינם קשורים למבנה של המטבח, אלא הם קשורים דווקא לדברים שאנחנו מוסיפים למטבח, אנחנו מתקינים אותם בשביל שיעשו לנו טוב.

מאוורר תקרה למטבח

מאוורר תקרה למטבח זו דוגמא קלאסית למתקן שיכול לעזור לנו לייצר סביבת עבודה נוחה ונעימה. כשאנחנו בוחרים את הנקודה האפקטיבית ביותר להתקין אותו אז אנחנו הופכים באחת, את כל האזור לסביבת עבודה נעימה ונוחה, סביבת עבודה בה נוכל לעבוד במשך שעות ארוכות מבלי שנצטרך להתמודד עם השפעות שונות שנוצרות כתוצאה מתהליך העבודה או השפעות חיצוניות שונות.

לפני שנסביר כיצד מאוורר תקרה יכול לעזור לנו בזמן הבישול, חשוב מאוד לציין שהוא יכול לעזור לנו מאוד גם בפינת האוכל בה אנחנו מארחים לארוחות שונות, כפי שהוא משמש בתי קפה ומסעדות רבות, אשר מתקינים מאווררים כאלה בשטחים מקורים חיצוניים, אז אפשר לשבת בהם בנעימים גם בימי קיץ חמים.

איך מאוורר תקרה יכול לעזור לנו?

כל מי שמבלה במטבח במשך זמן ניכר לצורך בישול ואפייה יודע, שמהר מאוד המקום מתמלא בריחות, אדים וחום שיכול להיות מאוד לא נעים, במיוחד בימי הקיץ החמים ממילא. בימים כאלה, אנחנו משאירים את החלון פתוח, אך עם מאוורר מטבח, אנחנו לא נצטרך להתמודד עם תנאי החום והלחות שעלולים להיווצר במקום.

מאוורר תקרה במטבח יכול פשוט להכניס אוויר רענן, יכול להסיט את האוויר החם ולהכניס במקומו אוויר קריר יותר. זה הרבה יותר נעים ומאפשר לנו ליהנות מתהליך עבודה הרבה יותר יעיל ונוח לאורך זמן.  זה נכון בוודאי אם אנחנו מבשלים במטבח במשך שעות ארוכות, אז אנחנו צריכים להתמודד עם אדי בישול, מה שהופך את המטבח למחניק ולא נעים. במקרה כזה, המאוורר “מזיז” את האוויר החם ויוצר תחושה הרבה יותר נעימה במקום.

יש שיטענו, אם כך מדוע לא להשתמש במזגן שיכול לקרר את חלל המטבח בצורה משמעותית יותר? ובכן, כפי שאנחנו יודעים כבר, מאוורר תקרה למטבח, הוא הרבה יותר חסכוני מאשר מזגן, הן בהתקנה והן בעלויות השוטפות, הוא צורך הרבה פחות חשמל, וכן הוא מייצר אוויר הרבה יותר נעים ופחות סינתטי מאשר אוויר שמייצר מזגן רגיל. בסיכומו של דבר, זה הרבה יותר נוח לעבוד איתו מאשר עם מזגן, טוב ככל שיהיה.

אנחנו צריכים לציין עוד נקודה שעומדת לזכות השימוש במאוורר תקרה והיא, היכולת שלנו לשלוט בעוצמות שלו, כך שאנחנו יכולים לבחור כיצד להשתמש בו בכל שלב בתהליך העבודה. אם אנחנו לא צריכים שהוא יעבוד בעוצמה מלאה, אנחנו בהחלט יכולים לבחור בעוצמה חלשה, ובשלבים מתקדמים יותר, כשהחדר מתמלא בריחות ואדים, אזי שאנחנו יכולים להגביר את העוצמה שלו.

באיזו נקודה נתקין את המאוורר במטבח?

מאחר והשטח בו אנחנו מבשלים או אופים, הוא בדרך כלל קבוע ויחסית מצומצם, אז די ברור גם איפה אנחנו צריכים להתקין את המאוורר. האידיאל הוא להתקין אותו במקום בו יהיה הכי אפקטיבי עבורנו. נקודה זו תהיה במרכז חלל המטבח, ככה אנחנו נהנה מהמאוורר בצורה הטובה ביותר. באופן כזה אנחנו גם נהנה ממנו וגם הוא יעשה עבורנו את העבודה בכל הקשור לאוורור המקום. אנחנו יכולים גם לרכוש מאוורר תקרה עם תאורה ובכך לחסוך את הצורך להתקין אמצעי תאורה במקומות אחרים.

חשוב לשים לב שהכנפיים שלו אינן נוגעות בקירות מסביב ולא קרובות לארונות המטבח העליונים, על מנת שהן יוכלו לעבוד בצורה בטוחה מבלי להרוס שום דבר. אנחנו יכולים גם לשלב את מאוורר המטבח עם התאורה ובכך לחסוך את הצורך למצוא מקום לגופי התאורה שאנחנו רוצים להתקין במטבח.

נקודה אחרונה לפני סיום, אנחנו יכולים למצוא מאווררי תקרה שמתאימים הן למטבחים ביתיים והן למטבחים של מסעדות, בתי קפה או מטבחים ממוסדים, שם הכרחי להתקין מאווררים כאלה בגלל כמות האנשים שעובדים במקום, משך הזמן שהם נמצאים ועובדים במטבח, כמות ואופי העבודה שהם מבצעים במהלך כל יום.

 

 

 

להפעיל את מאוורר התקרה בחורף??? דווקא כן!

השימוש במאווררי תקרה נתפס אצל כולנו כשימוש שמתאים רק לימות הקיץ החמים, והם אכן נהדרים למטרה זו…

אבל האם ידעתם שאפשר ואפילו כדאי, להשתמש במאוורר תקרה גם בחורף כדי לייעל את חימום הבית?

לא מעט גבות מורמות כאשר שומעים לראשונה על היתרונות הרבים שיש בהפעלת מאוורר תקרה בחורף וזה די מובן, שכן אצל כולנו מתקשר השימוש במאוורר תקרה לעונת הקיץ החמה.

מה שלא כולם יודעים הוא שכאשר מכוונים את מאוורר התקרה ל”מצב חורף” ומפעילים אותו יחד עם אמצעי חימום נוסף (מזגן, רדיאטור, קמין, מפזר חום וכו’), משנים למעשה את כיוון פעולת הסיבוב של הכנפיים ובכך תורמים לפיזור אפקטיבי של האוויר החם בחדר, מה שבסופו של דבר מסייע לחימום החלל וחוסך לא מעט חשמל.


להפעיל מאוורר בחורף? השתגעתם?

כדי להבין את התועלת שיש בהפעלת מאוורר תקרה בחורף, כדאי להבין קודם שני עקרונות מרכזיים:


תנועת החום והקור

אחד מכללי הפיזיקה הבסיסיים הוא שאוויר חם עולה למעלה ואוויר קר יורד למטה.

איך זה קשור למאוורר?

כאשר מכוונים את מאוורר התקרה ל”מצב חורף”, הכנפיים מסתובבות נגד כיוון השעון (לעומת “מצב קיץ” שבו הכנפיים מסתובבות עם כיוון השעון). כאשר הכנפיים נעות נגד כיוון השעון הן שואבות את האוויר מרחבי החדר ודוחפות אותו לעבר התקרה, הכוח הסיבובי דוחף את האוויר שעלה למעלה לצדדים (לעבר הקירות) ומשם חוזר האוויר אל הקרקע.

היות שהאוויר בחלק העליון של החדר הוא חם יותר, הפעולה של מאוורר התקרה שדוחפת אותו מהצדדים כלפי מטה יוצרת מעין “מעגל חום” שגורם לכך שהחלל הולך ומתחמם, מבלי שהנוכחים בחלל יחושו את משב הרוח המצנן שכה רצוי בקיץ (אבל פחות רצוי בחורף).

מהות פעולת מאווררי התקרה

מאווררי תקרה אינם מייצרים קור או חום (בניגוד למזגן למשל), אלא מפזרים את האוויר הקיים. למעשה ניתן לומר שמאוורר תקרה לא “מוציא” אוויר, אלא מפזר בצורה טובה יותר את האוויר שיש בחלל.

זו גם הסיבה לכך שהפעלת מאוורר תקרה בחורף ביחד עם אמצעי חימום אחר, תגרום לכך שהאוויר החם יתפזר בחלל בצורה אפקטיבית שתגרום לתחושה כללית חמימה יותר.

 

גם מחמם, גם חוסך בחשמל וגם מגן על הסביבה!

מעבר להיבט הכלכלי שיש לעלויות הגבוהות של צריכת החשמל, יש לזכור שייצור חשמל פוגע גם באיכות הסביבה.

לא בכדי יוצאת חברת החשמל בקמפיין “חיסכון באנרגיה” כמעט מידי חורף, שכן הפעלת אמצעי החימום השונים מגדילה משמעותית את צריכת החשמל.

אבל שימו לב לזה! למרות שעל פניו מדובר ב”היגיון הפוך” – השימוש במאוורר תקרה בחורף יחד עם אמצעי חימום אחר (מזגן, רדיאטור, קמין, מפזר חום וכו’) לא רק שאינו מגדיל את צריכת החשמל, אלא חוסך בעד כ-15%! חיסכון שמתבטא גם בכיס וגם באוויר שאנחנו נושמים ובסביבה שבה אנחנו חיים.

 

הסיבה לכך נעוצה במנגנון “מעגל החום” שיוצרת הפעלת מאוורר התקרה בחורף: בזכות פיזור החום המעגלי, ניתן להוריד את עוצמת אמצעי החימום האחר מבלי לפגוע בתחושת החמימות בחלל, ובכך לצרוך פחות אנרגיה ולחסוך לא מעט כסף בחשבון החשמל.

 

טיפ בונוס לניצול מיטבי של מאוורר התקרה בחורף

מאווררי תקרה מפזרים את האוויר ברדיוס מוגבל יחסית ולכן מקובל לחשוב שעדיף להתקין אותם בחללים תחומים וקטנים יחסית (חדרים למשל).

אבל… אם אתם גרים בבית בין שתי קומות, שקל להתקין מאוורר תקרה בראש גרם המדרגות בקומה השנייה.

בחורף, בגלל שהחום עולה כלפי מעלה, ההפעלה של מאוורר התקרה תפזר אותו מהקומה השנייה עד לקומה הראשונה ובכך תיצור תחושת חמימות גדולה יותר.

 

שיהיה לכולנו חורף חמים ונעים!

 

 

 

 

 

הדרך היעילה ביותר להרחקת יתושים מהסוכה: מאוורר תקרה!

מחפשים פתרון להרחקת יתושים? הכתבה הזו בשבילכם…

“בסוכות תשבו שבעת ימים…” חג הסוכות הוא המיוחד והשונה ביותר מכל חגי ישראל, שכן הוא החג היחיד שבו אנו מעתיקים את מקום המגורים מהבית אל הסוכה, ובמשך שבעה ימים אוכלים, מארחים ואף ישנים בה. כיף, אבל…

המיקום של הסוכה בחלל הפתוח, האור שבוקע ממנה, ריחות התבשילים המוגשים ומזג האוויר החם הופכים אותה לאטרקטיבית מאוד גם עבור יתושים ובעיקר יתושות – מה שלא פעם הופך למטרד הגדול ביותר שעלול לקלקל את חוויית החג הייחודית!

איך מרחיקים יתושים מהסוכה?

הניסיון הכמעט נואש להרחיק את היתושים מהסוכה, מביא ישראלים רבים לנקוט בכל האמצעים האפשריים – ממריחת תכשירים דוחי יתושים, דרך לרכישת מוצרים שונים שמפיצים ריח ו/או קול ועד רכישת מנורות סגולות שאמורות למשוך את היתושים וללכוד אותם – והתוצאות לרוב מאכזבות.

אז מה עושים?

בדומה למקרים רבים אחרים – הפתרון הטוב ביותר הוא דווקא הפשוט ביותר: מאוורר תקרה!

כדי לבחון את התיאוריה הזו, ערכו אנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן ניסוי מקיף שבמהלכו נכנסו לביצה מלאת יתושים כשהם מכוונים על עצמם מאווררים פועלים. כשיצאו התברר כי למרות המספר הגדול של היתושים, הם לא נעקצו כלל.

בשנת 2013, לאחר שנות מחקר רבות, האגודה האמריקאית למלחמה ביתושים (AMCA) אף פרסמה את המלצותיה וקבעה שהפעלת מאוורר תקרה היא הדרך האפקטיבית ביותר להרחיק מעופפים ולהימנע מעקיצות יתושים.

איך מאוורר תקרה עוזר להרחיק יתושים?

על פי תוצאות הניסוי של האנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן, לאפקטיביות של מאווררי תקרה בהרחקת יתושים יש שלוש סיבות עיקריות:

 1. הרוח – מבחינה עובדתית, יכולת התעופה של היתושים חלשה יחסית והם מסוגלים לעוף בין קילומטר וחצי לשלושה קילומטרים לשעה בלבד. הרוח שמופקת על ידי מאוורר התקרה חזקה מידי עבורם ומקשה עליהם לעוף ולכן, מרחיקה אותם.
 2. הנשימה – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות מזהות את טרפן בעיקר באמצעות חיישנים לזיהוי פחמן דו חמצני, שאותו נושפים בני האדם בכמות גדולה יותר ככל שטמפרטורת הגוף שלהם גבוהה יותר. היות שמאוורר התקרה מצנן את הגוף, יש פחות פליטה של פחמן דו חמצני ולכן גם פחות משיכה של יתושות.
 3. הריח – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות נמשכות לריחות גוף מסוימים. מבחינה זו מאוורר התקרה מפזר את הריח ובכך, אינו מאפשר ליתושות לזהות בצורה טובה את האדם שאותו הן רוצות לעקוץ.

איך בוחרים מאוורר תקרה למחתם חוץ?

בבחירת מאוורר תקרה המיועד להתקנה מחוץ לבית יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

 • הגנה מפני תנאי מזג האוויר – מאווררי תקרה המיועדים לחוץ חייבים להיות מוגני מים ולעמוד בתנאי חוץ.
 • עיצוב – כיום קיימים מאווררי תקרה המיועדים לחוץ במגוון עיצובים, הניתנים להתאמה אישית, כך שניתן להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצובי של הבית או של החלל החיצוני.
 • טכנולוגיה – מומלץ מאוד לבחור במאוורר תקרה עם מנוע מתקדם, שיחזיק מעמד זמן רב ויגרום לפעולה שקטה של המאוורר.
 • נוחות – חשוב לבדוק את האופציות הפונקציונאליות של המאוורר. כך למשל: מספר המהירויות, שלט, התאמה לשעון שבת, דרישות ההתקנה, אפשרויות הפעלה לשני הכיוונים וכו’.

 

לא רק בסוכות

ישיבה במרפסת או בחצר בשעות אחר הצהריים אינה מאפיינת רק את חג הסוכות, אלא את רוב ימות השנה ובעיקר את ימות הקיץ החמים. התקנת מאוורר תקרה על גבי הפרגולה, שמשמשת לרוב גם לבניית הסוכה, תרחיק מעופפים ויתושים בכל ימות השנה ותנעים את השהייה מחוץ לבית.

מאווררי תקרה סטאר SwingFans Vs

הקיץ אומנם עומד להסתיים, אנחנו כבר יכולים להרגיש את מזג האוויר משתנה לאט, ובכל זאת, בישראל כמו בישראל, גם בסתיו ובחורף צפויים להיות ימים חמים ולחים, ימים בהם לא נוכל להסתפק רק בחלון פתוח אלא נידרש למשהו קצת יותר משמעותי מזה בשביל ליהנות מאוויר קריר ונעים שיצנן את החדר.

סביר להניח שאנחנו לא נרצה שהוצאות החשמל שלנו יהיו גבוהות גם בעונות אלו, ולכן נעדיף שלא להדליק את המזגן לעיתים תכופות, אלא לחפש אופציות הרבה יותר זולות אך יעילות. זו הסיבה שנכון עבורנו לבחור באופציה של התקנת מאוורר תקרה.

מאוורר תקרה הוא הכלי היעיל ביותר אשר יכול לספק לנו אוויר נעים ורוח קלילה בתוך החדר, בין אם זה חדר בבית מגורים או חדר במבנה עסקי, מסחרי, ציבורי או כל מבנה אחר. הוא יעיל מאחר והוא עובד מלמעלה למטה, הוא חזק ועוצמתי, ניתן לווסת את השימוש בו לרמות שונות, ולא פחות חשוב, אנחנו יכולים ליהנות היום משלל דוגמאות עיצוב אשר יאפשרו לו להשתלב בצורה מדויקת בחלל החדר.

בשוק הישראלי אנחנו יכולים למצוא מספר דגמים של מאווררי תקרה, המובילים הם מאוורר תקרה סטאר ומאווררים של Swingfans. מדובר על שתי חברות מובילות, אשר מציעות קטלוגים מגוונים אשר יכולים להתאים הן לשימוש פרטי והן לשימוש עסקי, מסחרי או ציבורי.

במאמר זה, אנחנו מבקשים לבחון את ההבדלים בין שני סוגי המאווררים, מתוך כוונה להציג את היתרונות של Swingfans אל מול החסרונות של מאוורר סטאר. זאת על מנת להקל עליכם בתהליך הבחירה. כך שתרצו לרכוש מאוורר תקרה לבית או לכל מבנה אחר, התשובה איזה מאוורר לרכוש, תהיה פשוטה וברורה עבורכם.

פרמטרים לבחירה נכונה

לפני שנציג את היתרונות של Swingfans והחסרונות של מאוורר סטאר, צריך להדגיש שעלינו לקבוע פרמטרים, משתנים מסוימים אשר אמורים להשפיע על תהליך הבחירה שלנו. מדובר במספר נקודות פשוטות וברורות על פיהן נקבע איזה מאוורר עדיף לנו לקנות והיכן.

הנה דוגמאות למספר משתנים:

 • גודל המאוורר ביחס לחדר
 • עיצוב המאוורר והיכולת לשלב אותו בעיצוב הכולל
 • עוצמת המאוורר ויכולת השליטה על השימוש בו
 • איכות השירות, כולל התקנה, אחריות, החלפת רכיבים במקרה של תקלה ועוד.
 • עמידות מאוורר התקרה ואמינות השימוש

מדוע משתלם לרכוש מאווררי סווינג

אנחנו נציג כאן שורה של נקודות שמסבירות מדוע משתלם לרכוש מאווררי Swingfans. לפני כן נדגיש, אצלנו אפשר למצוא קטלוג עשיר ומגוון של מאווררי תקרה אשר יכולים להתאים לכל מבנה, פרטי, מסחרי או ציבורי. כמו כן, מאווררי תקרה שאנחנו מוכרים מתאימים הן לשימוש פנימי והן לשימוש חיצוני, על פי הצורך.

 • מאווררי תקרה עוצמתיים וחזקים – ניתן ליהנות ממאווררים באיכות מאוד גבוהה, אשר עובדים על עוצמות שונות, כולל עוצמות חזקות שלא מביישות שום מערכת מיזוג אחרת.
 • מאווררים חסכוניים ושקטים – בזכות מנועי DC שמותקנים במאווררים החדשים, ניתן ליהנות גם מחסכון בצריכת החשמל, גם מפעולה שקטה וכן אחריות ארוכה יותר.
 • עיצוב מותאם – מעבר לכך שהמאווררים שלנו נהנים מעיצוב ייחודי, חדיש ומרשים, אזי שהצוות שלנו כולל אנשי מקצוע שמתמחים בתאורה ובעיצוב תאורה, ועל כן הם יודעים כיצד לייצר התאמה בין גודל המאוורר לגודל החלל בכלל וכן לעוצמת התאורה במקום.
 • תאורת לד משולבת – המאווררים כוללים תאורת לד בעוצמה של 23 וואט. זה גם חוסך את הצורך בהתקנת גוף תאורה בתקרה וגם מאפשר ליהנות מתאורה חזקה, נוחה ונעימה לעין.
 • מחירים גמישים – אצלנו אפשר למצוא מאווררי תקרה במנעד רחב של מחירים. כך חוסכים גם בעת רכישת המאוורר וגם לאחר מכן, בעת השימוש בו, בזכות העובדה שהמאווררים שלנו הם חסכוניים בצריכת חשמל.
 • שירות אישי מותאם – אצלנו אפשר ליהנות מבחירה אישית של מאווררי תקרה. בחירה של גודל ועיצוב המאוורר, סוג, צבע וגודל כנפיים וכן ניתן לבחור מאוורר עם ובלי תאורה. לכל זה יש להוסיף, שאנחנו מציעים שירות התקנות ברחבי הארץ אשר כולל בנוסף שנת אחריות בבית הלקוח לאחריות הרגילה.
 • שירות מקצועי, זמין ואמין – אנחנו נהנים מחנויות בפריסה ארצית, כמו כן ניתן לבצע רכישה און ליין דרך אתר סחר אלקטרוני נוח, פשוט ומאובטח. אנחנו מחזיקים מחלקת שירות לקוחות שזמינה כל עת, לכל עניין ולכל שאלה.

החסרונות של מאוורר סטאר

כאמור, סטאר מאווררים מציעים גם הם מאווררי תקרה מסוגים שונים, אף הם מתאימים למבנים פרטיים ואחרים, לשימוש פנימי וחיצוני. אך כפי שנוכל לראות, יש בהם לא מעט חסרונות ולכן זה לא בהכרח משתלם לקנות אותם.

 • לא מותאם לתאורה של חלל החדר – בעוד שאנחנו מעסיקים אנשים שמתמחים בתאורה והם משתלבים בתהליך הייצור וההתקנה, הרי שהצוות של סטאר אינו כולל אנשי תאורה, ולכן חישוב התאורה בחלל החדר איננו נכון, והעיצוב של המאוורר עם גוף התאורה, איננו נכון.
 • חסר פתרון אמיתי ונכון – הן בכל מה שקשור לתאורה של החדר והן בהיבטים אחרים, מאוורר תקרה סטאר לא נותן פתרון תאורה אמיתי לחללים גדולים, אלא רק פתרון נקודתי ולא פרקטי.
 • עיצובים ישנים – להבדיל מהמאווררים שלנו, המאווררים של סטאר אינם מאופיינים בעיצוב מודרני, ולכן הם גם לא יתאימו לעיצוב הכולל של חלל החדר ועלולים לפגוע בו.
 • ספינת הדגל היא לא באמת כזו – מאוורר סטאר 4 שנחשב מאוד פופולארי, הוא איננו מתקדם כמו מאווררים אחרים בשוק, הוא נשלט על ידי חוטים ולא על ידי שלט רחוק, העיצוב שלו איננו מתאים לעיצוב מודרני של מאווררי תקרה
 • חנות אחידה בארץ – לחברה יש חנות אחת בלבד. מי שאיננו מתגורר באזור, יתקשה להגיע לשם ויצטרך לקנות את המאוורר דרך מפיצים אחרים.

לסיכום, כפי שאפשר לראות, משתלם יותר לרכוש מאוורר של Swingfans מאשר מאוורר תקרה סטאר. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר במספר 5185*, לא תתחרטו על כך!

 

 

 

כיצד בוחרים מאוורר תקרה מתאים

בשנים האחרונות, הביקוש למאווררי תקרה עלה מתוך רצון להפחית בחשבון החשמל. בנוסף חל שדרוג בטכנולוגיה ובעיצוב של מאווררי תקרה, מהלך זה הביא לשימוש במאווררי תקרה כחלק עיצובי בכל בית אשר יכול להתאים לכל סגנון. במאמר זה ניסנו לתת לכם מידע בסיסי אשר יעזור לכם בבחירת מאוורר תקרה.

למה אני כצרכן צריך מאוורר תקרה?

מאוורר תקרה עוזר לשמור על טמפרטורה קבועה בחדר ומאפשר למזגן לעבוד בטמפטורה גבוהה יותר , ובכך להביא לחסכון בחשמל. הפעלת מאוורר תקרה DC צורך כמו מנורת ליבון 30 וואט. שימוש במאוורר תקרה יכול לחסוך עד 35% מחשבון החשמל בקיץ, כ- 45% מחשבון החשמל בחורף.

איזה גודל מאוורר מתאים לי?

עבור חדרים קטנים (7 מ”ר), מומלץ להשתמש במאוורר תקרה בגודל של 36″. עבור חדרים סטנדרטים (8-13 מ”ר), מומלץ להשתמש במאוורר תקרה בגודל של 42″ או 48″. עבור חדרים גדולים (מעל 13 מ”ר) מומלץ להשתמש במאוורר תקרה בגודל 52″ או גדול יותר. בכדי לקבל את התפוקה הנכונה ממאוורר התקרה שלכם חובה לבחור את המאוורר שמתאים לגודל וסוג החדר.

כיצד צריך להתקין את מאוורר התקרה?

מאוורר התקרה אמור להיות מותקן באמצע החלל שיאפשר פיזור אוויר אופטימלי.
הלהבים צריכים להיות לפחות בגובה של 2.3 מטר מהרצפה, מצב אידיאלי בשביל מאוורר התקרה שהלהבים יהיו בגובה 2.5 מטר מהרצפה.

למה מאוורר התקרה שלי רועש?

מומלץ רק לרכוש מאוורר תקרה מחברה אמינה ומוכרת ותהיו מוכנים בעת הרכישה לשלם טיפה יותר. עם זאת, כל מאוורר תקרה יכול לצאת מאיזון או שערכת התאורה רופפת. בכדי לתקן את הרעש השתמשו בערכת האיזון או חזקו את הברגים במידת הצורך.

מאוורר תקרה שימוש בקיץ ובחורף

בעיצומו של הקיץ החם, שימוש במיזוג אוויר בשילוב עם מאווררי תקרה הינו דרך מאוד ויעילה לקרר את החדרים בבית.

שימוש במאוורר תקרה גורם לתנועה מוגברת של האוויר בחדר, וזה יוצר תחושה קרירה על העור, המאפשר להעלות את הטמפרטורה של המזגן, מבלי שתהיה הפחתה בנוחות. שילוב של מאוורר תקרה ומזגן חוסכת בצריכת החשמל בבית. חשוב לכבות את מאוורר התקרה כאשר עוזבים את החדר, מאחר שמאוורר תקרה מקרר אנשים ולא את החדר.

ניתן להשתמש במאוורר תקרה לאורך כל עונות השנה.

ניתן להשתמש במאוורר תקרה גם בעונת החורף, הכנפיים צריכות להסתובב נגד כיוון השעון. על ידי הפעלת הכנפים נגד כיוון השעון, מאוורר התקרה ידחוף את האוויר החם מהתקרה למטה מבלי ליצור משב רוח. במידה ויש קמין בחדר, המאוורר יעזור לפזר את החום בצורה טובה יותר בחלל.

שימוש במאווררי תקרה הינו דרך יעילה וטובה להביא לחיסכון משמעותי בחשבון החשמל.

חשוב לנקות את האבק שהצטבר על הכנפים של מאוורר התקרה. נא וודאו שמאוורר התקרה מכובה לפני שמתחילים לנקות את המאוורר.

מאוורר תקרה – מה חשוב להכיר כשרוכשים מאוורר תקרה!

מאוורר תקרה הוא יותר מאשר עוד מכשיר אלקטרוני בבית – מאוורר תקרה כיום הוא חלק מעיצוב הבית. מאוורר תקרה הוא פריט דומיננטי כיום בסלון, מטבח, חדר השינה, מרפסות ופרגולה. אנו ממליצים לחשוב פעמיים ולהבין את ההבדלים בין מאווררי התקרה שמציעים בשוק לפני שתרכשו באינטרנט או בחנות. חשוב להתאים את מאוורר התקרה לשימוש בחלל שבו הוא מותקן.

חמישה דברים שכדאי להכיר כאשר רוכשים מאוורר תקרה:

 1. אפשרויות עיצוב – מאווררי התקרה כיום מגיעים במגוון רחב של סגנונות, גימורים וצבעים שונים. בחרו מאוורר תקרה אשר מתאים לעיצוב וסגנון הבית שלכם.
 2. מאוורר תקרה חוסך חשמל לאורך כל השנה – חפשו מאווררים אשר כוללים שלט רחוק או מערכת בקרה על הקיר. כאשר המאוורר בפעולה הוא יוצר תחושה שהטמפרטורה בחדר היא כ 2-3 מעלות נמוכות יותר. זה מאפשר להעלות את הטמפטורה של המזגן בחודשי הקיץ. בחודשי החורף על ידי שינוי כיוון הלהבים למצב חורף, המאוורר יסתובב במצב הפוך וימשוך את האוויר החם מהתקרה כלפי מטה, שימוש במאוורר תקרה בחורף יכולה לחסוך בהוצאות החימום. מאוורר עם מנוע מסוג DC חסכוניים באנרגיה ומשתמשים ב 1/3 מהאנרגיה של מאוורר תקרה מסוג AC.
 3. CFM – ייצרנים מקצועיים מדווחים על CFM (מדד זרימת אוויר נמדדת לפי רגל מעוקב לדקה) ונתונים על יעילות אנרגיה מה שהופך את ההשוואה בין מאווררי תקרה לקלה יותר. מדד CFM צריך להיות גבוה יותר בשביל חדרים גדולים יותר או חדרים עם תקרה גבוהה.
 4. מאוורר תקרה חיצוני – קיים מגוון של מאווררי תקרה אשר מותאמים לשימוש חיצוני. מאוורר תקרה חיצוני מיועד להתקנה במרפסות ופרגולות ועמיד בתנאי לחות וגשם. חל איסור להתקין מאוורר תקרה המיועד לשימוש פנים כמאוורר חוץ. גשם ולחות יגרמו נזק למאוורר ויקצר את אורך החיים של המאוורר והכנפיים.
 5. אחריות – אנו ממליצים לרכוש מאוורר תקרה אך ורק מחברה אמינה אשר עומדת מאחורי איכות מוצריה. מאוורר תקרה צריך להגיע עם לפחות 10 שנות אחריות. להבים, שלט וערכת תאורה מגיעים עם שנה או שנתיים אחריות.

זכרו כי מאוורר תקרה הוא גם חלק מעיצוב הבית ומוצר חשמל. נא לוודא כי כחלק מהחלטה ברכישת מאוורר תקרה אתם לוקחים בחשבון את האיכות, הסגנון והביצועים הטכניים של המאוורר. תהיו צרכנים חכמים ותהיה לכם חוויה חיובית במשך שנים רבות ממאוורר התקרה.