ייעוץ עם מומחה להזמנות חייגו: 072-3304976
מאווררי תקרה Swingfans – המרכז למאווררי תקרה!

מחפשים פתרון להרחקת יתושים? הכתבה הזו בשבילכם…

“בסוכות תשבו שבעת ימים…” חג הסוכות הוא המיוחד והשונה ביותר מכל חגי ישראל, שכן הוא החג היחיד שבו אנו מעתיקים את מקום המגורים מהבית אל הסוכה, ובמשך שבעה ימים אוכלים, מארחים ואף ישנים בה. כיף, אבל…

המיקום של הסוכה בחלל הפתוח, האור שבוקע ממנה, ריחות התבשילים המוגשים ומזג האוויר החם הופכים אותה לאטרקטיבית מאוד גם עבור יתושים ובעיקר יתושות – מה שלא פעם הופך למטרד הגדול ביותר שעלול לקלקל את חוויית החג הייחודית!

איך מרחיקים יתושים מהסוכה?

הניסיון הכמעט נואש להרחיק את היתושים מהסוכה, מביא ישראלים רבים לנקוט בכל האמצעים האפשריים – ממריחת תכשירים דוחי יתושים, דרך לרכישת מוצרים שונים שמפיצים ריח ו/או קול ועד רכישת מנורות סגולות שאמורות למשוך את היתושים וללכוד אותם – והתוצאות לרוב מאכזבות.

אז מה עושים?

בדומה למקרים רבים אחרים – הפתרון הטוב ביותר הוא דווקא הפשוט ביותר: מאוורר תקרה!

כדי לבחון את התיאוריה הזו, ערכו אנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן ניסוי מקיף שבמהלכו נכנסו לביצה מלאת יתושים כשהם מכוונים על עצמם מאווררים פועלים. כשיצאו התברר כי למרות המספר הגדול של היתושים, הם לא נעקצו כלל.

בשנת 2013, לאחר שנות מחקר רבות, האגודה האמריקאית למלחמה ביתושים (AMCA) אף פרסמה את המלצותיה וקבעה שהפעלת מאוורר תקרה היא הדרך האפקטיבית ביותר להרחיק מעופפים ולהימנע מעקיצות יתושים.

איך מאוורר תקרה עוזר להרחיק יתושים?

על פי תוצאות הניסוי של האנטומולוגים מאוניברסיטת מישיגן, לאפקטיביות של מאווררי תקרה בהרחקת יתושים יש שלוש סיבות עיקריות:

  1. הרוח – מבחינה עובדתית, יכולת התעופה של היתושים חלשה יחסית והם מסוגלים לעוף בין קילומטר וחצי לשלושה קילומטרים לשעה בלבד. הרוח שמופקת על ידי מאוורר התקרה חזקה מידי עבורם ומקשה עליהם לעוף ולכן, מרחיקה אותם.
  2. הנשימה – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות מזהות את טרפן בעיקר באמצעות חיישנים לזיהוי פחמן דו חמצני, שאותו נושפים בני האדם בכמות גדולה יותר ככל שטמפרטורת הגוף שלהם גבוהה יותר. היות שמאוורר התקרה מצנן את הגוף, יש פחות פליטה של פחמן דו חמצני ולכן גם פחות משיכה של יתושות.
  3. הריח – מדענים שחקרו את המשיכה של היתושות לבני אדם, ציינו כי היתושות נמשכות לריחות גוף מסוימים. מבחינה זו מאוורר התקרה מפזר את הריח ובכך, אינו מאפשר ליתושות לזהות בצורה טובה את האדם שאותו הן רוצות לעקוץ.

איך בוחרים מאוורר תקרה למחתם חוץ?

בבחירת מאוורר תקרה המיועד להתקנה מחוץ לבית יש לקחת בחשבון מספר פרמטרים:

  • הגנה מפני תנאי מזג האוויר – מאווררי תקרה המיועדים לחוץ חייבים להיות מוגני מים ולעמוד בתנאי חוץ.
  • עיצוב – כיום קיימים מאווררי תקרה המיועדים לחוץ במגוון עיצובים, הניתנים להתאמה אישית, כך שניתן להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצובי של הבית או של החלל החיצוני.
  • טכנולוגיה – מומלץ מאוד לבחור במאוורר תקרה עם מנוע מתקדם, שיחזיק מעמד זמן רב ויגרום לפעולה שקטה של המאוורר.
  • נוחות – חשוב לבדוק את האופציות הפונקציונאליות של המאוורר. כך למשל: מספר המהירויות, שלט, התאמה לשעון שבת, דרישות ההתקנה, אפשרויות הפעלה לשני הכיוונים וכו’.

 

לא רק בסוכות

ישיבה במרפסת או בחצר בשעות אחר הצהריים אינה מאפיינת רק את חג הסוכות, אלא את רוב ימות השנה ובעיקר את ימות הקיץ החמים. התקנת מאוורר תקרה על גבי הפרגולה, שמשמשת לרוב גם לבניית הסוכה, תרחיק מעופפים ויתושים בכל ימות השנה ותנעים את השהייה מחוץ לבית.

עוד כתבות בנושא

התאמת מאוורר תקרה לגודל החלל Nimrod Dakar 12.01.20

רבים אינם מודעים לכך שבחירה נכונה של מאוורר תקרה היא אינה רק בחירה עיצובית, אלא בחירה שדורשת גם התייחסות לפרמטרים “טכניים” ...

קרא עוד
איך להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצובי של החלל? Nimrod Dakar 03.12.19

מגוון הסגנונות העיצוביים של מאווררי התקרה שקיים כיום, הפך את מאווררי התקרה גם לאלמנט עיצובי משמעותי שניתן ומומלץ להתאים לסגנון העיצוב ...

קרא עוד
יתרונות השימוש במאוורר תקרה בחורף Nimrod Dakar 07.11.19

החורף מתקרב ואיתו הצורך בפתרונות אפקטיביים לחימום הבית, שגם יבצעו את מלאכתם נאמנה וגם יהיו חסכוניים בחשמל. אך בעוד שרבים תרים ...

קרא עוד
סגור חיפוש