איך לבחור מאוורר תקרה שיתאים לסגנון העיצוב של הבית, ומהם שלושת הכללים שחשוב לזכור לפני שרוכשים. כל המידע וכל התשובות.

הקיץ הגיע ואיתו החיפוש המתמיד אחר מפלט קריר מפני החום שבחוץ. פתרון שיצנן את החלל, אבל גם ישמור על בריאותנו ויהיה חסכוני באנרגיה, או במילים אחרות: מאוורר תקרה! מאווררי התקרה מפזרים את האוויר בחלל, ובכך מסייעים לאוויר קר להתפזר בסירקולציה נעימה בחלל החדר ולהשרות קרירות מלטפת שעוזרת לצנן את הגוף והנשמה.

בחירת מאוורר תקרה מומלץ לפי סגנונות עיצוב

גם מבחינה עיצובית יש למאוורר התקרה תפקיד חשוב והוא כבר מזמן חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר. הוא אמנם ממוקם הכי גבוה, משקיף על הכול מעל, אבל הוא מושך את תשומת הלב ומשפיע על הסגנון העיצובי כולו. ואם פעם היו שניים שלושה דגמים של מאווררי תקרה וזהו, הרי שכיום יש כל כך הרבה עיצובים וסגנונות, כך שניתן להתאים אותו לכל סגנון עיצובי באופן הרמוני. אז איך בוחרים? הנה המגמות החמות השנה וגם כמה המלצות:

המלצה 1: הסגנון הקלאסי

לבתים בעיצוב קלאסי כדאי לבחור מאוורר תקרה קלאסי, בעיצוב "כמו של פעם", לרוב בצבע לבן. העיצוב הקלאסי מאופיין בקווים נקיים ושקטים, ללא אלמנטים בולטים, מה שהופך אותו לכמעט בלתי נראה ועדיין משרה אווירה נעימה שמתאימה לעיצוב הכללי של החלל.

המלצה 2: הסגנון המודרני

הבית המודרני מעוצב בקווים מיוחדים יותר, שמוסיפים קריצה ועניין לעיצוב הכללי. מאוורר התקרה שישתלב נהדר בחלל מודרני, הוא מאוורר עם חיתוכים מיוחדים המשולבים בעיצוב שלו, כנפיים אליפטיות למשל. והגוונים המועדפים הם לרוב צבעי שחור או פנינה, שמוסיפים לתחושה המודרנית ומעניקים טאץ' נוסף שבולט יותר מאשר לבן "רגיל".

המלצה 3: הסגנון הכפרי

אם אתם אוהבים להרגיש הכי קרוב לטבע, קרוב לוודאי שתעדיפו את סגנון העיצוב הכפרי, שבו שולטים גווני העץ לצד גוונים טבעיים אחרים כמו חום, בז', וגם גווני ירוק, צהוב או כתום שמגיעים מעולם הצומח. לחלל שמעוצב בסגנון כפרי, יתאימו מאווררי תקרה עם כנפיים מעץ בגווני עץ שונים, שיתרמו ליצירת האווירה הכפרית הטבעית בחלל.

המלצה 4: הסגנון ההייטקיסטי

הסגנון ההייטקיסטי מאופיין בעיצוב 'ק'ר ומודרני, אבל מתוחכם יותר, עם קווים וצורות גיאומטריות מיוחדות ואפילו א-סימטריה. מאוורר תקרה שיתאים מאוד לחלל הייטקיסטי, יהיה לרוב מאוורר בעל כנפיים בעיצוב מיוחד, שאינן מרובעות או אליפטיות, אלא שמשלבות קווים חדים ומעוגלים רכים ביחד.

המלצה 5: הסגנון המשולב

סגנון העיצוב המשולב מערב בתוכו מגוון אלמנטים וסגנונות מעולמות שונים, שמשולבים באופן מתוחכם שיוצר מראה מיוחד ומעניין. מאווררי תקרה שישתלבו נהדר עם סגנון העיצוב המיוחד והמתוחכם הזה, הם כאלו שיש בהם שילובים מיוחדים בפני עצמם שיוצרים לוק משולב מיוחד שמוסיף עניין. כך למשל מאווררי תקרה שמשלבים גוף עם מנורה בצבע שחור והייטקיסטי יחד עם כנפיים בצבע עץ.

המלצה 6: הסגנון היצירתי

אם אתם אוהבים לעצב את חלל הבית או את אחד החדרים בו בסגנון יצירתי, ההמלצה שלנו היא לבחור במאווררי תקרה שיוצרים מראה מיוחד או צורה מזוהה. כך למשל, מאוורר תקרה המשלב גוף וכנפיים באופן כזה שעיצובם נראה כמו פרח. המאווררים היצירתיים מוסיפים טאץ' שמח ויכולים להתאים מאוד לחללים הביתיים השונים, ובוודאי לחדרי ילדים.

המלצה 7: מאוורר תקרה לחלל החוץ

כדי ליהנות מבריזה נעימה ולהרחיק מעופפים מציקים, מומלץ מאוד לא לוותר על מאווררי תקרה בחללי חוץ, כגון מרפסות או פרגולות. התאמת המאווררים תיעשה לפי שטח החלל והצרכים של יושבי המקום, כאשר מבחינה עיצובית ההעדפה היא לרוב במאווררים שמעוצבים בסגנון נקי יותר, שמשתלב עם המרפסת או הפרגולה שנמצאים הכי קרוב לטבע.

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת