המרחבים החיצוניים הפרטיים (מרפסות, חצרות, גזיבו וכדומה) שהיו נחשקים מאז ומתמיד, הפכו ב'שנת הקורונה' האחרונה לפופולאריים ולנחשקים אפילו יותר. ומה הפלא? בתקופה שבה נכפו עלינו סגרים וריחוק חברתי, המרחבים החיצוניים הפרטיים האלו היוו מקום מפלט נעים, פרטי ובטוח.

הפופולאריות הגואה של המרחבים החיצוניים הפרטיים האלו הובילה, כמעט באופן ישיר, לעלייה משמעותית גם בפופולאריות של מאווררי התקרה המיועדים לחללי חוץ. הסיבות לכך רבות ושונות, הן מבחינה עיצובית, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה בריאותית:

  • מבחינה עיצובית – מאווררי התקרה הם תוספת מרעננת ומקורית שמשלימה את הסגנון העיצובי הכולל, או לחלופין מהווה אלמנט עיצובי בולט וייחודי.
  • מבחינה פרקטית – מאווררי התקרה מרחיקים מעופפים מציקים ומנעימים את השהייה בחוץ גם בימי הקיץ החמים וגם בימים קרירים יותר (שבהם ניתן להפוך את כיוון הסיבוב של הכנפיים ובכך להשיג אפקט "מחמם"). בנוסף לכך, הרעש הלבן שמשמיעה פעולת המאוורר מסייעת ליצירת אווירה רגועה.
  • מבחינה בריאותית – מאווררי התקרה משפרים את איכות האוויר גם כאשר מדובר בחללים פתוחים.

איך להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצוב של הפרגולה ו/או המרפסת?

באופן טבעי הובילה הפופולאריות העולה של מאווררי התקרה שמיועדים לחללי חוץ פרטיים כגון פרגולות ומרפסות, גם להתפתחות של מגוון מגמות עיצוב חדשות ומתחדשות ששמות דגש על ההתאמה של מאוורר התקרה לסגנון העיצובי ושמתכתבות עם תחזיות העיצוב הגלובליות השונות לשנת 2021. הנה 4 מהבולטות שבהן (כולל טיפים לבחירה מותאמת של מאוורר התקרה):

  1. סגנון כפרי וחמים

העיצוב הכפרי שמתבטא בעיקר בשימוש בעץ הוא אינו טרנד חדש, אך בהחלט ניתן לומר כי זהו אחד הטרנדים שעברו הכי הרבה עליות ומורדות במהלך השנים. נכון שהוא אף פעם לא נעלם לגמרי, אבל בעקבות הטרנד המודרני וההייטקיסטי שכיכב בשנים האחרונות הוא בהחלט נדחק לשוליים והנה – השנה הוא שוב חוזר ובגדול!

טיפ להתאמת מאוורר התקרה: אם הפרגולה ו/או המרפסת שלכם כבר מעוצבים בסגנון כפרי – תוכלו לבחור מאוורר תקרה מעץ שישלים את המראה הכולל, או לחלופין לבחור מאוורר תקרה בעיצוב מודרני יותר ש"ישבור" את המראה הכולל ויעניק לו טוויסט מודרני, ייחודי ומעניין. אם הפרגולה ו/או המרפסת שלכם לא מעוצבים בסגנון כפרי – מומלץ לבחור מאוורר תקרה מעץ ולהשתמש בו כאלמנט המרכזי שישווה לאזור את האווירה החמימה שכה אופיינית לסגנון העיצוב הזה.

  1. סגנון קליל ואוורירי

סגנון העיצוב הזה עומד בניגוד גמור לסגנון הכפרי, אך הוא פופולארי השנה לא פחות ממנו. בדומה לטרנד ההייטקיסטי גם הוא מאופיין בצבעים בהירים ובעיצוב נקי וקלאסי, אך בשונה ממנו הוא אינו "תעשייתי וקר", אלא נעים ומרגיע באופן שמזכיר את חוף הים.

טיפ להתאמת מאוורר התקרה: אם הפרגולה ו/או המרפסת שלכם מעוצבים בסגנון אקלקטי וצבעוני – תוכלו לבחור במאוורר תקרה לבן בעיצוב נקי כדי "להרגיע" את הצבעוניות. אם הפרגולה ו/או המרפסת שלכם מעוצבים בסגנון בהיר ונקי – מומלץ לבחור מאוורר תקרה בגוון כחול בולט שישלים את המראה כללי ויבלוט בו.

  1. סגנון צבעוני ואופטימי

לצד שתי המגמות הקודמות שהזכרנו בולטת השנה מגמה מעניינת נוספת שבניגוד לקודמותיה, שמה דגש דווקא על צבעוניות בולטת שמשרה אופטימיות ושמחה, ממש ככה – "בלי חוקים".

טיפ להתאמת מאוורר התקרה: מאווררי התקרה הצבעוניים יתאימו לסגנון הזה כמו כפפה ליד וכל מה שנותר לכם לעשות הוא לבחור את הצבע המועדף עליכם. כך למשל תוכלו לבחור במאוורר עם כנפיים צהובות, כחולות, ירוקות או אדומות, או אפילו להרכיב מאוורר תקרה משלכם ולשלב בין הצבעים. כמו שאמרנו – אין חוקים, חוץ מאלו שאתם קובעים.

  1. סגנון אומנותי וייחודי

הצורך בייחודיות בולט מאוד בשנים האחרונות והוא בא לידי ביטוי גם (ואולי בעיקר) בעיצוב, שבאמצעותו ניתן להביע אינדיבידואליות וסגנון אישי.

טיפ להתאמת מאוורר התקרה: בהתייחס למאווררי תקרה ניתן לראות את המגמה הזו באה לידי ביטוי בצורות שונות – החל מהרכבה והתאמה אישית של עיצוב מאוורר התקרה ועד יצירת אלמנטים אומנותיים שונים בעזרת משחקי אור וצל. כך למשל ניתן לבחור במאוורר תקרה עם גוף תאורה מעוצב שמהווה פריט ייחודי בפני עצמו ו/או יוצר צלליים מעניינים שמושכים את העין.

בשורה התחתונה המשמעות היא שהשנה, יותר מתמיד, אתם צריכים (ויכולים) ליצור את האווירה המתאימה ביותר עבורכם ולהתאים את מאוורר התקרה בדיוק לסגנון העיצוב של הפרגולה/המרפסת שלכם ולמה שאתם אוהבים.

צילום: אורי אקרמן

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת