מחדשים ומרעננים את הבית לקראת פסח? אל תשכחו להעניק תשומת לב גם למאוורר התקרה שלכם ולבדוק אם הגיע הזמן לחדש גם אותו. איך יודעים? כל התשובות כאן!

האביב שבפתח וחג הפסח המתקרב הם גם זמן לחידוש ולריענון הפריטים השונים בבית, ובהם גם מאווררי התקרה. אבל איך יודעים מתי צריך/כדאי להחליף מאוורר תקרה? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן…

כדי להקל עליכם את המשימה ריכזנו עבורכם את "סימני הדרך" הבולטים ביותר, שיסייעו לכם להחליט האם הגיע הזמן לחדש גם את מאוורר התקרה:

העיצוב

אם העיצוב של מאוורר התקרה שלכם כבר לא מתאים לסגנון העיצובי של החלל, אם חידשתם את הצבעים או את הסגנון בחלל, או אם הוא כבר אינו משקף את טעמכם האישי – סימן שהגיע הזמן לרענן אותו.

מאווררי התקרה כיום מהווים חלק אינטגרלי מהעיצוב וקיימים במגוון רחב של סגנונות עיצוב ובמגוון רחב של צבעים וחומרים, כך שאין צורך להתפשר מהבחינה הזו.

התאורה

אם מאוורר התקרה שלכם הוא ללא תאורה, אם התאורה בו היא תאורת פלורוסנט, או שהתאורה שלו גלויה לעין (נורה שמשתלשלת ממרכז מאוורר התקרה למשל) – סימן שהגיע הזמן לחדש.

מאווררי התקרה של היום מגיעים עם תאורת לדים חסכונית ובמגוון סגנונות עיצוב, כך שאין טעם להישאר עם מאוורר תקרה שכולל תאורה מהדור הישן.

להחליף את מאוורר התקרה

הפונקציונליות

היום כבר יודעים שהשימוש במאוורר תקרה אינו מיועד רק לחודשי הקיץ החמים, אלא גם לחודשי החורף, ואם לא ניתן לשנות את כיוון הסיבוב של מאוורר התקרה שלכם כך שתוכלו לנצל את יתרונותיו הרבים כל השנה – סימן שהגיע הזמן להחליף.

פיזור האוויר

בשורה התחתונה תפקידו של מאוורר התקרה הוא לפזר את האוויר בחלל בצורה מיטבית כדי לקרר את החדר (או לחמם אותו בחורף), ואם הוא לא ממלא את ייעודו כמצופה, כנראה שהגיע הזמן להחליף אותו.

בעניין זה חשוב לציין כי יש סיבות שונות שיכולות להוביל לכך שמאוורר התקרה לא ייתן תפוקה טובה. כך למשל ייתכן שגודל הכנפיים אינו מתאים לגודל החלל, או שהמנוע אינו עוצמתי מספיק כדי לשנע את האוויר. לכן, במקרה כזה מומלץ להיוועץ באיש מקצוע שיסייע לכם לבחור מאוורר תקרה מתאים.

התחזוק

רוב מאווררי התקרה הפופולריים בשנות ה-80 וה-90, תופעלו באמצעות חוטי משיכה שהשתלשלו ממרכזו, מה שדרש לוגיסטיקה שלמה בכל פעם שאחד החוטים נקרע והיה צורך להחליפו (גם היום קיימים מאווררי תקרה עם חוטי משיכה, אם כי הם הרבה פחות פופולריים). כתוצאה מכך, לא מעט אנשים נמנעו מלהחליף את חוטי המשיכה ו"ויתרו" על האופציה להחליף מהירויות, בעיקר במצבים שבהם החוט נקרע כמעט לחלוטין והותיר את תושבת הברזל הקטנה במקומה, ואם אתם מבינים בדיוק למה אנחנו מתכוונים – כנראה שהגיע הזמן להחליף את מאוורר התקרה שלכם.

מאווררי התקרה מהדור החדש מגיעים עם מנוע מובנה, ללא חוטי משיכה וקל מאוד לתחזק אותם באופן עצמאי, לרבות החלפת נורות אם וכאשר צריך, כך שחבל להתפשר.

הנוחות

אם כדי להדליק, לכבות או לשנות את עוצמת הפעולה של מאוורר התקרה שלכם, אתם צריכים למשוך בחוטי המשיכה או להגיע למפסק הקיר – כנראה שהגיע הזמן להשתדרג ולעבור למאוורר תקרה עם שלט.

רוב מאווררי התקרה מהדור החדש ניתנים לתפעול באמצעות שלט קל ונוח לשימוש, אז למה לא להשתדרג?!

הבטיחות

'סימן הדרך' האחרון, אבל החשוב ביותר שלנו, הוא כמובן הבטיחות!

אם מאוורר התקרה שלכם אינו יציב ואיתן בזמן שהוא פועל, אם אתם לא בטוחים שהוא הותקן כמו שצריך, או אם אתם חוששים באשר לבטיחות השימוש בו – אל תיקחו סיכון מיותר והיוועצו באיש מקצוע. ייתכן שהבעיה נעוצה רק בהתקנה, אך ייתכן שהמנוע של המאוורר כבר ישן או שיש בעיה אחרת שבשלה מומלץ להחליף אותו.

בהצלחה ו… תתחדשו!

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת