מגוון הסגנונות העיצוביים של מאווררי התקרה שקיים כיום, הפך את מאווררי התקרה גם לאלמנט עיצובי משמעותי שניתן ומומלץ להתאים לסגנון העיצוב הכללי של החלל. כך תעשו את זה נכון!

מאווררי התקרה לחללי הפנים והחוץ עברו בשנים האחרונות מהפך עיצובי של ממש, ואם בעבר כל מאווררי התקרה עוצבו באותו סגנון, הרי שכיום יש מגוון גדול מאוד של עיצובים שמאפשר להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצובי של החלל. גם האדריכלים ומעצבי הפנים גילו את הפוטנציאל העיצובי של מאווררי התקרה וכיום רבים מהם אף בוחרים בו כאלמנט המרכזי בחלל.

במה מתבטא ההבדל העיצובי בין מאווררי התקרה?

כאמור, קיימים היום מאווררי תקרה במגוון רחב של סגנונות עיצוב, שבאים לידי ביטוי בארבעה פרמטרים עיקריים:

  • החומרים שמהם עשויים הכנפיים וגוף המאוורר.
  • מספר הכנפיים והסגנון העיצובי שלהן.
  • גוף התאורה שמשולב במאוורר התקרה.
  • צבעי הכנפיים וצבעי גוף המאוורר.

איך להתאים את מאוורר התקרה לסגנון העיצובי של החלל?

בדומה להתאמה של כל אלמנט אחר בחלל, גם את בחירת מאוורר התקרה חשוב לעשות מתוך ראיה רחבה של המראה הסופי שאותו רוצים לקבל – מראה מודרני, נקי, כפרי, דרמטי וכדומה.

כדאי לשים לב! בנוסף לעיצוב של מאוורר התקרה עצמו, חשוב לקחת בחשבון גם את האפקט של התאורה (בהנחה שבוחרים מאוורר תקרה שמשולב עם תאורה), שכן כל גוף תאורה משפיע אחרת על החלל הן מבחינת פיזור האור, הן מבחינת גוון האור והן מבחינת הסגנון העיצובי של גוף התאורה עצמו.

לחלל בעיצוב מודרני

סגנון העיצוב המודרני מתאפיין בעיקר במינימליזם, קווים נקיים וגוונים בהירים.

כדי לשמור על הסגנון הנקי תוכלו לבחור במאוורר תקרה בסגנון מודרני שמתאפיין בקווים ישרים, חומרים מתכתיים וגוונים בהירים. מאוורר תקרה בעיצוב הזה ישתלב במראה הנקי, ייטמע בחלל וישלים את הקו העיצובי.

מאוורר לחלל בעיצוב מודרני

מנגד, תוכלו לבחור במאוורר תקרה שמעוצב בסגנון מודרני, אך עם טוויס מפתיע כגון מוטות עץ, צבעוניות בולטת ו/או שילוב של גוף תאורה מיוחד. בחירה כזו תאפשר לכם "לנצל" את הניקיון העיצובי כדי להפוך את מאוורר התקרה לאלמנט המרכזי והבולט ביותר בחלל.

מאוורר תקרה שמעוצב בסגנון מודרני

 

לחלל בסגנון תעשייתי

סגנון העיצוב התעשייתי שמתאפיין באלמנטים "גולמיים", הפך בשנים האחרונות לטרנדי מאוד בעיקר בלופטים, חללים משרדיים וחדרים קטנים. לחללים בעיצוב תעשייתי יתאימו מאוד מאווררי תקרה שעשויים מחומרים תעשייתיים יותר שמשווים למאורר מראה של פלדה גולמית, מאווררי תקרה מחומרים טבעיים כמו עץ, וכן מאווררי תקרה שמשלבים מספר חומרים כגון מתכת ועץ.

 

לחלל בסגנון תעשייתי

 

לחלל בסגנון כפרי

המאפיין הבולט ביותר של העיצוב הכפרי הוא כמובן השימוש בעץ, וגם כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של מאווררי תקרה בעלי מוטות עץ בגוונים שונים – כהים או בהירים. כדי שתהיה הרמוניה בין פריטי העץ בחלל למאורר התקרה, מומלץ לבחור בגוונים דומים של עץ ולא בגוונים שונים לחלוטין (אלא אם זו המטרה כמובן).

כמו כן, כדאי לשים לב גם ל"משקל הכפרי": מאוורר תקרה עם מוטות מעץ ומנוע מעץ ידגיש את האווירה הכפרית, ואילו מאוורר תקרה עם מנוע מתכת מודרני ומוטות עץ ימתן אותה, כך שהכל תלוי במה שאתם רוצים להשיג.

 

מאוורר תקרה לחלל בסגנון כפרי 1

 

לקבלת אפקט דרמטי

כדי לקבל אפקט דרמטי תוכלו לבחור במאוורר תקרה בגוון כהה, עם קווי מתאר גאומטריים ו/או עם גוף תאורה מיוחד. מאורר תקרה כזה הופך בקלות לאלמנט המרכזי בחלל שמושך אליו את תשומת הלב, ובחירה נכונה של התאורה תאפשר לכם גם "לנצל" אותו לטובת יצירת אפקטי תאורה שונים.

 

לקבלת אפקט דרמטי

 

לחללי חוץ

גם בחללים החיצוניים כדאי להתאים את מאוורר התקרה לקו העיצובי הכולל, בין אם מדובר בפרגולה ובין אם מדובר במרפסת. רבים טועים לחשוב שלמאוורר התקרה שבחוץ אין כל השפעה עיצובית, אך ההפך הוא הנכון. דווקא בגלל שמדובר בשטח פתוח תשומת הלב נמשכת לאלמנטים ששונים "מהנוף", ומאוורר התקרה הוא אחד מהם: מאוורר תקרה מתכתי וכהה יעניק לשטח המקורה מראה דרמטי ויוקרתי, בעוד שמאוורר תקרה בסגנון עיצוב נקי וקלאסי יעניק מראה רך ורגוע יותר, כך שהכל תלוי באווירה שתרצו לחוש.

מאוורר לחללי חוץ 1

 

מאוורר לחללי חוץ 2

 

 

לסיכום,

רוב מאווררי התקרה מהדור החדש אינם רק "מוצרי מדף", אלא ניתנים להתאמה אישית, כך שבפועל יש אינסוף אפשרויות וכל אחד יכול למצוא את מאוורר התקרה שעונה בצורה הטובה ביותר לצרכיו, לסגנון העיצובי ולאווירה הכללית שאותה הוא רוצה לקבל בחלל.

 

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת