*מעודכן לקיץ שנת 2023*

אחרי שנה שלמה שבה בילינו בעיקר בבית, מגיע הקיץ ואנחנו סוף סוף יכולים לחזור לשגרה ולצאת החוצה. וכמו בכל תחומי החיים, אין דרך טובה ומהנה יותר לחגוג את השינוי הזה מאשר ריענון עיצובי קל שיחדש את האנרגיות, יוסיף צבע ואופטימיות ויעלה לכולנו חיוך על הפנים (וגם קצת בתוך הלב).

החדשות הטובות הן שהשנה, יותר מתמיד, מספיק להוסיף פריט אחד או שניים כדי ליהנות משינוי האווירה הכה נחשק שעליו אנחנו מדברים וממש אבל ממש, אין צורך לעשות שיפוץ מסיבי. החדשות הטובות עוד יותר הן שהשנה מגמות העיצוב הפופולאריות ביותר מסונכרנות ומשקפות באופן מדויק את ההשפעה של השהייה הממושכת בבית על התפיסה העיצובית הכללית שלנו, שבאה לידי ביטוי בארבעה היבטים עיקריים:

  1. צורך “להנעים” את הבית ולהעניק לו תחושה משפחתית ואישית יותר;
  2. צורך בצבעוניות אופטימית, שבמידה רבה מחליפה את הצבעוניות המונוכרומטית שאפיינה את סגנון העיצוב ההייטקיסטי שהיה פופולארי מאוד בשנים האחרונות;
  3. רצון “להכניס את הטבע הביתה”;
  4. מודעות גבוהה להיבטים של בריאות וחיסכון אנרגטי;

אז… לכבוד הקיץ, השגרה והחופש (אמן!) בחרנו עבורכם את פריטי העיצוב הפופולאריים ביותר, שהם מבחינתנו בגדר Must Have לקיץ 2023:

כריות נוי צבעוניות

צבעוניות עליזה גורמת לנו להרגיש חיוביים יותר ואחרי השנה שעברנו, אנחנו בהחלט זקוקים לקצת אנרגיה חיובית.

זו הסיבה שבגללה פורחת השנה המגמה הצבעונית ששוברת את המונוטוניות ומשפרת את ההרגשה. כדי להשיג את האפקט העליז הזה ניתן לצבוע קיר אחד בצבע בולט, לשלב פריטי ריהוט בצבעים שונים או להחליף את הריפוד, אבל גם תוספת של כריות נוי צבעוניות תעניק לכם בדיוק את “כתם הצבע” שדרוש כדי להשפיע לטובה על האווירה בחלל כולו.

[עיצוב: עופרה יואל גולדברג | צילום: קרין רבנה]

[עיצוב: עופרה יואל גולדברג | צילום: קרין רבנה]

פריט צהוב!

אם כבר צבעוניות, אי אפשר שלא להזכיר את הבחירה של חברת פנטון העולמית בצבע הצהוב, שמזכיר קצת את הגוון של השמש ומשדר אופטימיות ותקווה, כצבע השנה לשנת 2023. גם בהקשר הזה מספיק פריט צהוב אחד כדי לרענן את המראה כולו ולהוסיף אופטימיות לאווירה כולה.

פריט עיצוב מקש

זוכרים שפעם פריטי העיצוב שעשויים מקש היו כמעט בכל בית? אז הקיץ הם חוזרים ובגדול. הסיבה לשובו של הקש נעוצה ככל הנראה בשילוב בין הגעגוע שלנו לטבע והרצון להכניס את הטבע הביתה, לבין הצורך שלנו בתחושת ביטחון שחיזק את ההתרפקות על גלי הנוסטלגיה.

מאוורר תקרה

אם יש משהו שהקורונה לימדה אותנו ביתר שאת, הרי שזה להעריך את האוויר שאנחנו נושמים. כל כך פשוט, אבל כל כך לא ברור מאליו… השילוב של זה יחד עם המודעות הגוברת למשבר האקלים והגעגוע שלנו לאוויר הטבעי (שמתקשר ישירות לצורך שלנו להכניס את הטבע הביתה), הביא לעלייה מטאורית ממש בפופולאריות של מאווררי התקרה.

אם להיות כנים, זה לא ממש מפתיע אותנו 😉 שהרי מאווררי התקרה משפרים משמעותית את איכות האוויר, חוסכים באנרגיה (ובהוצאות החשמל), משפרים את איכות השינה ומוסיפים טאץ’ עיצובי מרענן וצעיר לחלל.

פריטי העיצוב שיככבו בקיץ 2021

[עיצוב: Sunshine Interiors| צילום: מאור מויאל]

שולחן סלון נמוך

אולי זו ההתאספות המשפחתית מסביב לשולחן, אולי זה הצורך הפסיכולוגי ב”קרקע יציבה” ואולי זו הפרקטיקה והנוחות שקיבלה השנה תשומת לב מיוחד. כך או כך, השולחנות הנמוכים מככבים הקיץ וזה בהחלט טרנד שכדאי לאמץ.

 [עיצוב: עופרה יואל גולדברג | צילום: קרין רבנה]

[עיצוב: עופרה יואל גולדברג | צילום: קרין רבנה]

תמונות משפחתיות על הקיר

התמונות המשפחתיות שנשמרו בעבר באלבומים מהודרים ונשמרים היום בעיקר על המחשב, עוברות הקיץ למקום הבולט ביותר בקדמת הבמה – הקירות! גם בהקשר הזה ניתן לומר שהסיבות נעוצות בכמיהה הנוסטלגית לזיכרונות המשפחתיים המהנים, לתזכורת שהמשפחה היא מה שחשוב באמת ו/או לגעגוע שלנו לחופש ולחופשות. אבל בינינו זה פשוט כיף, יפה, אישי ומשמח, אז למה לא?!

ושיהיה לכולנו קיץ אופטימי, בטוח ושקט.

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת