אם בכל שנה, מסיבות ברורות, עונת הקיץ בכלל וחודשים יולי אוגוסט (החופש הגדול) בפרט, היא התקופה העמוסה ביותר באתרי הנופש השונים: בתי מלון, צימרים ואטרקציות – הרי שהשנה, בעידן הקורונה, ניתן להבחין בבירור במגמת שגשוג אדירה של אתרי נופש שנמצאים באוויר הפתוח.

אפשר לייחס את זה לשילוב בין העובדה שלא ניתן (עדיין) לטוס לחו"ל ובין העובדה שמבחינה בריאותית, רבים מעדיפים בילוי בחוץ מאשר בילוי במקום סגור. כך או כך, ישנה פריחה של אטרקציות מקומות לינה בטבע. כך למשל לינה באתרי נופש שמציעים אוהלי קמפינג מאובזרים, לינה באוהלים פרטיים בתוך חניוני לילה מוסדרים, קייקים, טיולי ג'יפים, ביקורים באתרים היסטוריים פתוחים ועוד.

אממה?

דווקא באתרים האלו שבהם הטמפרטורה היא בדרך כלל גבוהה יותר ויש יותר יתושים וחרקים מעופפים – אם בשל הסמיכות למקורות מים שמעלים את רמת הלחות באוויר ואם בשל מיקומם הגיאוגרפי (בקעת הירדן, מדבר וכדומה) – כמעט שלא ניתן לצנן את החום באמצעות מזגנים, מה שעשוי להרתיע חלק לא מבוטל מהמטיילים.

מה עושים?

מתקינים מאווררי תקרה! התקנת מאווררי תקרה בתוך אוהלי הלינה ובאזורים הפנימיים והחיצוניים שמיועדים להתכנסויות (אזורי ישיבה ומשחק, קבלת פנים, המתנה בתורים וכדומה), היא הפתרון האולטימטיבי והמשתלם ביותר כלכלית לשיפור משמעותי של חוויית האירוח.

יתרונות מאווררי תקרה באתרי נופש

להתקנת מאווררי תקרה באזורים השונים של אתר הנופש יש יתרונות רבים, שהעיקריים שבהם:

  • צינון הגוף ונידוף הזיעה – נכון שמאווררי תקרה אינם מקררים את האוויר כמו שעושה פעולת מיזוג האוויר, אך מניעים את האוויר (שדי עומד בתקופה זו של השנה) ובכך יוצרים על העור משב רוח נעים ומסייעים לנידוף הזיעה.
  • הרחקת יתושים ומעופפים אחרים – משקל הגוף הקטן של היתושים ושאר המעופפים המציקים מקשה עליהם לעוף נגד כיוון הרוח שיוצר מאוורר התקרה, כך שלמעשה הפעלת מאורר תקרה מסייעת להרחיק את המעופפים ולמנוע עקיצות וחוסר נעימות (כי זה אף פעם לא כיף לגלות ברחש קטן בתוך הקפה או האוכל).
  • שיפור איכות האוויר – אין זה סוד שצפיפות, חום, לחות ואוויר עומד הם קרקע פורייה עבור חיידקים ווירוסים. הנעת האוויר על ידי מאווררי התקרה משפרת את תחלופת האוויר ובכך מקטינה משמעותית את הסיכון.
  • חוויית הלקוחות – התקנת מאווררי תקרה בחללים השונים של מתחם הנופש תסייע לכם לשפר את חוויית הלקוחות המבקרים אצלכם. גם מכיוון שבאופן טבעי, ככל שחם ולח יותר כך סף הסבלנות והסובלנות נמוך יותר, וגם מכיוון שהלקוחות שלכם ירגישו שאתם חושבים עליהם ודואגים להם לנוחות המרבית.
  • שביעות הרצון של העובדים – המבקרים אולי מתחלפים בתדירות גבוהה, אבל העובדים לא ואנחנו בטח לא צריכים לתאר לכם כמה חם לעמוד שעות ארוכות בחום הכבד (ועוד עם מסכה על הפנים). מאוורר התקרה יצנן גם את העובדים ובכך ישפר את שביעות הרצון שלהם, מה שבעקיפין יגביר את התפוקה שלהם וישפר את מצב הרוח שלהם, מה שכמובן ישפיע באופן ישיר על חוויית הלקוחות וגם על הרווחים שלכם.
  • תדמית – כן. תדמית זה חשוב. בטח היום כשהתחרות גדולה כל כך. מאווררי התקרה של היום הם לא רק פרקטיים, אלא גם מעוצבים במגוון רחב של סגנונות, כך שבעצם השימוש בהם תרוויחו פעמיים – גם ברמה הפרקטית וגם ברמת הנראות של המקום, שמשפיע איך לא על התדמית שלכם ועל חוויית הלקוחות.
  • חיסכון בעלויות – זה נשמע אולי סותר, אבל זה לא. תאמינו לנו… גם באזורים בחללים הסגורים שבהם ניתן להתקין מזגן (מקום הלינה או חדר האוכל למשל), כדאי מאוד להשתמש במקביל במאוורר תקרה. מאוורר התקרה גם ישפר את איכות האוויר וגם יקטין את עלויות החשמל בעד 40%. זאת מכיוון שמאוורר התקרה יפזר את האוויר הקר שייצא מהמזגן ובכך יאפשר להעלות את טמפרטורת המזגן בלי שטמפרטורת החדר תעלה.

installing ceiling fans in resorts

איך ואיפה ניתן להתקין מאווררי תקרה במתחמי נופש?

כבעלים של אתר נופש, תוכלו להתקין מאווררי תקרה בכל מקום שתרצו כמובן, אך היתרון הגדול ביותר שלהם הוא בשלושה סוגי אזורים עיקריים:

  1. באזורים החיצוניים והפנימיים המשותפים – אזור הקבלה/הקופה, חדר האוכל, אזור משחק/מנגל, מסעדות, אמפי־תיאטרון וכדומה.
  2. באזורים שבהם יש נטייה להתקהלות סטטית גדולה יותר של אנשים – אזור ההמתנה בתור, מזנוני אוכל מהיר, שירותים ציבוריים וכדומה.
  3. במקומות הלינה הפרטיים – צימרים, אוהלים בדואיים, אוהלי לינה פרטיים קבועים ו/או מעל אזורי הקמת האוהלים הפרטיים.

מה חשוב לקחת בחשבון לפני שבוחרים מאווררי תקרה למתחמי נופש?

בגלל המאפיינים הייחודיים של אתרי הנופש (חדרי לינה ארעיים, אזורי חוץ משותפים וכדומה), חשוב לוודא שמאווררי התקרה מותאמים לצרכים אלו ולצרכים האינדיבידואלים שלכם:

סוג מאוורר התקרה (חוץ או פנים)

ראשית חשוב לוודא שסוג מאוורר התקרה מתאים למיקום שאליו הוא מיועד– האם הוא מיועד לשימוש חוץ (מתחת לפרגולה למשל), או לשימוש פנים (באזור הקבלה או בחדר האוכל)? למיקום המיועד יש חשיבות בה שכן מאווררי תקרה שמיועדים לשימוש בחוץ הם מאווררי תקרה מוגני מים וחשוב לוודא את זה לפני הרכישה.

אופן ההפעלה/השליטה במאוורר התקרה

ההפעלה והשליטה במאווררי התקרה מהדור החדש כבר אינה מתבצעת באמצעות חוטי משיכה, אלא באמצעות מפסק קיר או שלט רחוק. לפני שאתם רוכשים מאווררי תקרה למתחם הנופש, עצרו רגע וחישבו מהו סוג השליטה הנכון ביותר עבורכם בכלל ועבור כל אזור/חלל בפרט.

כך למשל במתחמי חוץ משותפים יהיה נכון יותר להתקין מאווררי תקרה עם שלט שאותו תוכלו להשאיר אצלכם (ובכך לשלוט בו באופן בלעדי), אך בחללים הפרטיים יהיה נכון יותר לבחור במאווררי תקרה עם מפסק קיר/שלט אישי (ולהותיר את השליטה בידי האורחים) – כאן חשוב לקחת בחשבון ששלט אמנם נוח יותר לאורחים, אך הוא ככל הנראה ידרוש מכם קצת יותר התעסקות (החלפת סוללות, שלטים שהולכים לאיבוד/מתקלקלים/נשברים וכדומה).

עם/בלי תאורה מובנית

חישבו האם ובאילו אזורים יש עבורכם יתרון למאוורר תקרה עם תאורה מובנית ובאילו אזורים אין. כך למשל במקומות שבהם יש רק נקודת חשמל אחת במרכז התקרה/הפרגולה, עדיף כמובן להתקין מאוורר תקרה עם תאורה מובנית שיחסוך את הצורך בהכנת תשית חשמל נוספת ורכישת תאורה בנפרד. באזורים גדולים יותר לעומת זאת, ייתכן שהתאורה המובנית לא תספק את כמות האור הרצויה ולכן בהם כדאי להתקין את מאוורר התקרה בנוסף לתאורה.

בטיחות והתקנה

וודאו שהמיקום המיועד בטוח מספיק עבור מאוורר התקרה. שהבסיס שעליו הוא יותקן הוא בסיס יציב, שיש מרחק מספיק בין הנקודה החיצונית של הכנפיים לאלמנטים השונים (קיר, גדר, דלת וכדומה), שיש מרחק מספיק בין מאורר התקרה לקרקע (גובה) ושההתקנה מתבצעת על ידי איש מקצוע מוסמך שיוודא שהחיבורים יציבים ושאין חוטי חשמל חשופים.

סגנון העיצוב – את החלק הכייפי השארנו לסוף

קיים היום מגוון עצום של סגנונות עיצוב – חומרים, צבעים, מספר וצורת הכנפיים ועוד. הבחירה כאן היא באמת עניין של טעם אישי, אך זכרו שלמאוורר התקרה יש השפעה גם על התדמית והתחושה של הלקוח ולכן אנחנו ממליצים לכם לבחור את העיצוב שמשתלב הכי טוב עם המקום והאלמנטים הנוספים שיש בו. כך למשל למתחם של צימרים מעץ מומלץ לבחור מאוורר תקרה בסגנון כפרי שמשדר חום ומשפחתיות, אך למתחם של משחקי וידאו לדוגמה יתאים יותר מאוורר תקרה בסגנון הייטקי מודרני.

לסיכום,

לשימוש במאווררי תקרה במתחמי נופש יש יתרונות רבים, הן בהיבט הפרקטי (בריאות וחיסכון) והן בהיבט החווייתי-תדמיתי (שיפור חוויית האורחים ושביעות הרצון של העובדים).

 

 

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת