הימים מתקצרים, שעון החורף כבר כאן, מזג האוויר מתקרר ואפילו גשם כבר יורד. אין ספק – הסתיו כבר לגמרי כאן! חילופי העונות הן תמיד תקופות מעבר שמתאפיינות במגוון רחב של שינויים, בהם גם שינויים ושדרוגים של עיצוב הבית. לעיתים זה נובע מתוך צורך להתאים את העיצוב לעונת הסתיו (יצירת אווירה חמימה ומשפחתית למשל), ולעיתים מתוך החשק להתחדש ולהתאים את העיצוב למגמות ולטרנדים החדשים. כך או כך, הסתיו הוא הזדמנות מצוינת לחדש ולהתחדש, פיזית ואנרגטית.

מגמות העיצוב הבולטות לסתיו-חורף 2021-2020

כמו בכל שנה, קצת לפני כניסתה של השנה החדשה, מתפרסמות ברחבי העולם המגמות החדשות בכל התחומים, לרבות כמובן עיצוב הבית. אנחנו חייבים להודות שהמגמות השנה מעניינות במיוחד. אין ספק שהן מושפעות באופן ישיר מהקורונה ומהשפעותיה הפסיכולוגיות, ומעידות באופן מובהק על הצורך ביצירת אווירה רגועה ושלווה.

יש הרבה דרכים שבאמצעותן ניתן לחדש ולשנות את העיצוב: צביעת קירות, החלפת פריטי נוי כגון כריות, שינוי התאורה וכמובן החלפת רהיטים. אבל… אנחנו רוצים לדבר על מוצר אחד קטן שיכול לעשות שינוי גדול – מאוורר תקרה!

מאוורר תקרה בסתיו??

בהחלט כן. מאווררי התקרה שקיימים היום אינם משמשים רק לצינון הגוף בעונת הקיץ, אלא מיועדים לשימוש גם בעונות הסתיו והחורף (באמצעות שינוי כיוון הסיבוב של הלהבים). ההסבר לכך נעוץ בעובדה שאוויר חם עולה למעלה ואוויר קר יורד למטה:

  • בקיץ – הלהבים מסתובבים עם כיוון השעון, מה שגורם לאוויר הקר לעלות למעלה ולרדת חזרה דרך הקירות והתנועה הזו של האוויר היא זו שמצננת למעשה את החלל.
  • בחורף – הלהבים מסתובבים נגד כיוון השעון (שינוי הכיוון מתבצע בקלות ובלחיצת כפתור), מה שגורם לאוויר החם לרדת למטה ובכך לחמם את החלל.

איך יכול מאוורר התקרה להעניק את השינוי העיצובי הרצוי?

כיום ניתן למצוא מגוון רחב של מאווררי תקרה בעיצובים שונים, בצבעים שונים ומחומרים שונים ולא בכדי, הפכו מאווררי התקרה בשנים האחרונות לפריט עיצובי מרכזי ונחשק שלא רק משתלב בחלל, אלא שבאמצעותו ניתן להכתיב את הסגנון העיצובי כולו.

כדי להמחיש לכם טוב יותר למה אנחנו מתכוונים, בחרנו כמה דוגמאות למאווררי תקרה שבאמצעותם ניתן לחדש את עיצוב הבית בהתאם למגמות העיצוב החדשות:

המגמה: כפרי, חמים ומשפחתי

סגנון העיצוב הכפרי אינו חדש והוא מלווה אותנו כבר כמה שנים, אבל השנה הוא בולט במיוחד ומתאפיין בעיקר בשילוב של פריטי וינטג' נוסטלגיים והרבה עץ, שמעניקים לחלל אווירה משפחתית ונעימה יותר.

כדי להשיג את המראה הזה באמצעות מאוורר תקרה, תוכלו למשל לבחור במאוורר תקרה עם כנפיים מעץ או עם כנפיים בצבע שדומה לצבע הפרקט בחלל (אם יש לכם כזה). את אלמנט הווינטג' תוכלו להשיג על ידי מאוורר תקרה בעל גוף תאורה שמזכיר עששיות או נרות, או על ידי בחירה של מאוורר תקרה שמורכב מגוף צבעוני וכנפיים מעץ.

המגמה: תוספת אור

לצד כל הדברים הטובים שיש בעונות הקרות, אי אפשר להתעלם מכך שיש בהן פחות אור שמש שמשפיע מאוד כידוע על מצב הרוח. לכן, אחת ממגמות העיצוב הבולטות השנה היא תוספת של אור מלאכותי לחלל, שדומה ככל האפשר (בטמפרטורת הצבע ובעוצמת האור שלו) לאור יום טבעי.

מאוורר תקרה עם תאורה מובנית יכול לספק לכם בדיוק את מה שאתם צריכים בהקשר הזה. תוכלו למשל לבחור במאוורר תקרה עם גוף תאורה גדול יחסית שמורכב ממספר גופי תאורה בעלי עוצמה חזקה מספיק.

המגמה: סגנון נקי ועדין

באופן קצת מפתיע את הסגנון ההייטקי הלבן שאפיין את השנים האחרונות, מחליף השנה סגנון דומה אך שונה ששומר על הקו הנקי והמינימליסטי, אך עושה שימוש בגוונים חמים יותר. מאווררי התקרה המתאימים ביותר למגמת העיצוב הזו יכולים להיות למשל מאווררים בעלי גוף וכנפיים בגוון זהה (כגון מנוע וכנפיים לבנות), עם כנפיים ישרות או זוויתיות וגוף תאורה אחד במרכז.

המגמה: צבעים מרגיעים

לצבעים כידוע יש אפקט פסיכולוגי משמעותי, וזו אולי הסיבה לכך ששילוב אלמנטים בצבעים מרגיעים (צבעי אדמה, כחול קלאסי וגוונים ניטרליים), היא אחת מהמגמות הבולטות ביותר השנה. הבשורה היא שכדי לשלב אלמנטים בצבעים מרגיעים בחלל, אתם לא חייבים לרכוש רהיטים חדשים או לצבוע קירות ודי במאוורר תקרה בעל גוף/כנפיים בצבע הרצוי כדי להשיג בדיוק את האפקט הרצוי.

המגמה: ייחוד ואינדיבידואליות

השהייה הממושכת בבית חיזקה ככל הנראה את מגמת הייחודיות שמאפיינת תחומים רבים בשנים האחרונות, וגם בהקשר הזה מהווה מאוורר התקרה פתרון מעולה. יש היום מגוון רחב של מאווררי תקרה שניתנים להתאמה אישית (מספר הכנפיים, צורת הכנפיים, צבע הגוף, צבע הכנפיים, סגנון גוף התאורה המובנית וכדומה), כך שכל מה שנותר לכם זה לבחור את השילוב הייחודי לכם ולהציג אותו לראווה במרכז החלל.

כיף נכון? חורף נעים ובריא!

 

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת