מאווררי תקרה הם תוספת נהדרת לכל חלל, בעיקר בגלל הפונקציונאליות שלהם באוורור החדר והתאורה הסביבתית שהם יכולים לספק, אבל לא פחות מכך – בגלל הערך המוסף העיצובי הכה מיוחד שהם מוסיפים לחלל. ואכן, מאווררי התקרה המודרניים הם כבר ממש, אבל ממש, לא "משעממים" וחסרי ייחוד כמו מאווררי התקרה 'הגנריים' מהדור הישן שהיו נפוצים כמעט בכל […]

מאווררי תקרה הם תוספת נהדרת לכל חלל, בעיקר בגלל הפונקציונאליות שלהם באוורור החדר והתאורה הסביבתית שהם יכולים לספק, אבל לא פחות מכך – בגלל הערך המוסף העיצובי הכה מיוחד שהם מוסיפים לחלל. ואכן, מאווררי התקרה המודרניים הם כבר ממש, אבל ממש, לא "משעממים" וחסרי ייחוד כמו מאווררי התקרה 'הגנריים' מהדור הישן שהיו נפוצים כמעט בכל בית. בדיוק להפך. הם מגיעים במגוון עצום של סגנונות עיצוב, כך שכל אחד יכול לבחור בדיוק את הסגנון שמתאים לטעמו העיצובי או אפילו "להרכיב" מאוורר תקרה בעיצוב אישי.

הפופולאריות הגואה של מאווררי התקרה עם שלושה להבים

אחד הדברים שמשפיעים בצורה הבולטת ביותר על העיצוב של מאוורר התקרה ועל ההשפעה הסופית שתהיה על הנראות של החלל, הוא מספר הלהבים והמבנה שלהם, כשהטרנד המתחזק הבולט ביותר בהקשר הזה הוא ללא ספק הבחירה במאווררי תקרה עם שלושה להבים (ולא עם ארבעה להבים כפי שרווח עד כה)!

מה כל כך מיוחד במאווררי תקרה עם שלושה להבים? טוב ששאלתם.

לפני שנענה על זה חשוב לנו להדגיש שמבחינה פונקציונאלית אין באמת משמעות למספר הלהבים, כך שההבדל הוא נטו מבחינה עיצובית. תחשבו על זה רגע: מכיוון שרוב האנשים רגילים לראות מאוורר תקרה עם ארבעה להבים – עצם השינוי הקטן 'מאתגר את המוח' (שכידוע לא ממש אוהב שינויים) וכתוצאה מכך, מושך את תשומת הלב וגורם למתבונן "לתייג" את החלל כולו כנעים ומעניין. כשמדובר בחללים עסקיים כמו מלונות, מסעדות, חנויות ומשרדים, יש להשפעה הפסיכולוגית הזו חשיבות רבה אפילו יותר, שכן היא תורמת בצורה חיובית לרושם הראשוני שנוצר ולהלך הרוח של הנוכחים.

חוץ מזה שעם מגוון האפשרויות שקיים, מאוורר תקרה עם שלושה להבים יכול להתאים לכל חלל ולכל סגנון עיצוב ו/או אווירה שרוצים להשיג. כל מה שצריך זה לחשוב בצורה יצירתית ולהתאים את העיצוב של מאוורר התקרה למראה הכולל ולמה שאתם רוצים לשדר.

הנה כמה דוגמאות שימחישו לכם טוב יותר את אפשרויות העיצוב (והאווירה) הרבות שניתן לקבל באמצעות שילוב של מאוורר תקרה בעל שלושה להבים:

מראה מלוטש ומודרני

יש המון סגנונות של מאווררי תקרה עם שלושה להבים, שמשתלבים או מבליטים את סגנון העיצוב המודרני, שמתאפיין בקווים ישרים, צבעים מונוכרומטיים ו'ניקיון' כללי (אבל לא חיוור). המשותף לכולם הוא לרוב החיתוך הישר של הלהבים שמתכתב עם הקווים הישרים שמאפיינים את העיצוב המודרני, ואילו הייחוד נובע בדרך כלל מבחירת הצבעים של הלהבים ושל גוף המנוע, צורת הלהבים ובחירת גוף התאורה. כך למשל:

  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע בצבע שחור ושלושה להבים שחורים – יוסיף לחלל נופך דרמטי;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע בגוון כרום (מט או מבריק) ושלושה להבי עץ כהים – ישרה על החלל אווירה דרמטית אך מרוככת;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע בגוון כרום בהיר ושלושה להבי עץ בהירים – ישתלב נהדר בעיצוב המודרני ויוסיף תחושה חמימה;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע כסוף ושלושה להבים בגוון עץ טבעי (בהיר) – ישרה אווירה מודרנית, קלילה ומרווחת;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע ולהבים בגוון כסוף מבריק – ישרה אווירה הייטקיסטית;
  • מאוורר תקרה עם גוף תאורה מעוגל ולהבים בגוון ירוק בהיר או כחול קלאסי – יבלוט בחלל ויוסיף עניין ורוך;

 

[מעצב: בן רזניאלי | צילום: אורן עמוס]

[מעצב: בן רזניאלי |  צילום: אורן עמוס]

 

[מעצבת: ענבל ברקוביץ | צילום: אלעד גונן]

[מעצבת: ענבל ברקוביץ |  צילום: אלעד גונן]

 

מראה כפרי וחמים

לעץ יש השפעה מוכחת על תחושת החמימות בחלל ולרוב, די בפריט עץ אחד כדי לשנות לחלוטין את האווירה כולה, ולכן לא מפליא שמאווררי תקרה עם שלושה להבי עץ הפכו לפופולאריים מאוד בשנים האחרונות. לא רק בצימרים או בחללים שמראש מעוצבים בסגנון כפרי, אלא גם בחללים "רשמיים" יותר כמו משרדים, שבהם להבי העץ מוסיפים דווקא נופך רציני ושקול.

 

[מעצבת: מור ורד | צילום: מאור מויאל]

[מעצבת: מור ורד | צילום: מאור מויאל]

 

[מעצבת: קרן מאיר | צילום: מאור מויאל]

[מעצבת: קרן מאיר | צילום: מאור מויאל]

 

סגנון צעיר ועדכני

מאווררי תקרה עם להבים צבעוניים יכולים להשתלב נהדר בחללים "צעירים", או להוות אלמנט עיצוב מרכזי בחללים שמעוצבים בסגנון קלאסי. כך למשל:

  • שילוב של מאוורר תקרה שכולו בצבע בולט (כמו צהוב) בתוך חלל מונוכרומטי – יוסיף אור וצבעוניות שמחה;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע בגוון עץ ושלושה להבים בגוון פסטלי – יתאים מאוד לחדר ילדים;
  • מאוורר תקרה עם גוף מנוע בגוון פסטלי ושלושה להבי עץ – יוסיף מודרניות ועניין;
  • מאוורר תקרה צהוב (שהוא צבע השנה של פנטון ל-2021) – ייצור תדמית חדשנית ומעודכנת ועם זו ייחודית ונעימה;

 

[מעצבת: XS Studio | צילום: עמית גושר]

 

סגנון יוקרתי ונוצץ

כדי להשוות לחלל מראה יוקרתי תוכלו לשלב במאוורר התקרה גוף תאורה בסגנון שנדליר, או – אם אתם מחפשים משהו מעט 'רגוע' יותר – לבחור במאוורר תקרה עם מנוע ו/או להבים בגוון מוזהב.

סגנון אמנותי ובלתי נשכח

מאוורר התקרה לא חייב רק "להשתלב" בחלל והוא לגמרי יכול לשמש כאלמנט העיצובי העיקרי שגונב את כל ההצגה. האפקט המרשים הזה יכול להתקבל משילוב של גוף תאורה מיוחד במאוורר, צורה מיוחדת של הכנפיים או מבחירה של מאוורר תקרה בגוון מאוד לא שגרתי (שקוף למשל). ככל שמאוורר התקרה יהיה "משוגע" יותר, כך הוא לבטח יבלוט בחלל וייתר את הצורך ביצירות אמנות אחרות.

 

[עיצוב: אחד לאחד מעצבי פנים | צילום: אורית אלפסי]

[עיצוב: אחד לאחד מעצבי פנים | צילום: אורית אלפסי]

 

בשורה התחתונה,

מאווררי תקרה עם שלושה להבים הם ללא ספק המרענן הרשמי של התקופה האחרונה, שאנחנו לגמרי ממליצים לאמץ. זה מקורי, שונה, מעניין ודינמי. אז למה לא בעצם?!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

אודות הכותב
ג'וש האוזר
ג'וש האוזר

האיש מאחורי מותג המאווררים Swingfans. ג'וש האוזר, בן 32, נשוי ואב לשלושה מקסימים. אוהב את הטבע, משתדל לטייל בעולם ולגלוש בגבעות שלג אינסופיות ומאמין גדול בניצול מקסימלי ומעוצב של המשאב האנרגטי. "הטבע הוא עבורי מקור השראה בלתי נדלה והמאווררים שלנו מוכיחים זאת